Esamos ir galimos stotelės

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktoriaus pavaduotoja Lina Dikšaitė, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro “Agila“ vadybininkė Kristina Vaičienė  ir “Maretravel“ turizmo paslaugų centro vadovė Rita Zinkevičienė pasidalino patirtimi apie keleivių srautus stotelėse:

Lina Dikšaitė, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija:

“Taigi mes susėdome šiandien ryte visi (direktorė, Nijolė, Šarūnas ir aš) ir pakalbėjome apie stoteles.  Manome, kad prie Vecekrugo kopos (55°21′16″N 21°2′19″E) ir prie Naglių gamtinio rezervato (31 km.) reikėtų sustojimo, tačiau jis greičiausiai būtų tik sezoninis. Nežinau ar į Jūsų projektą bus įtraukti šie nauji papildymai. Sutinkame, kad stotelės galėtų būti sureitinguotos pagal svarbą, bet čia gal reiktų palaukti informacijos iš vežėjų.“

Kristina Vaičienė, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras “Agila“: 

“Turistams svarbios stotelės: Nidos centrinė, Preilos gyvenvietės, Pervalkos gyvenvietės, Juodkrantės „Raganų kalno“ ir Juodkrantės centrinė bei Smiltynės stotelė.

Jau seniai yra poreikis įrengti stotelę prie Naglių gamtos rezervato pažintinio tako, kelio Smiltynė – Nida 32 kilometre. Turistai atvykę į Nidą visuomeniniu transportu ir norintys aplankyti šią vietą, turi pirkti bilietą iki Juodkrantės ir prašyti vairuotojo, kad juos išleistų anksčiau. O grįžti dar sunkiau, nes tenka arba stabdyti pakeleivines mašinas ir autobusus, arba eiti pėstute plentu apie tris kilometrus iki Pervalkos stotelės prie plento.

Šiais metais atsirado naujas poreikis įrengti stotelę prie keliuko į Vecekrugo kopą (Tarp Nidos ir Preilos). Po kelio rekonstrukcijos ten padaryta sustojimo vieta ir mini mašinų stovėjimo vietos.

Šios siūlomos aikštelės būtų aktualios pirmiausiai turistams, o taip pat ir vietiniams.“

“Maretravel“ Kuršių nerijos turizmo paslaugų centras:

Pagrindinės stotelės yra Juodkrantėje prie L. Rėzos centro. Visus metus. Keleivis – žiemos metu vaikai, suaugę – daugiausia vietiniai gyventojai. Sezono metu – turistai, studentai, vaikai ir t.t.

Stotelė Raganų kalnas – Nida. Iš šios stotelės važiuojančių nedaug, bet prie stotelės yra įėjimas į raganų kalną, sezono metu čia visada būriuojasi daug žmonių.
Pervalkos ir Prelos gyvenviečių stotelės. Žmonių nedaug, bet čia, kaip girdėjote, būriuojasi daug  jaunimo, tai kaip savotiškas traukos centras ištisus metus.
Mažiausiai naudojamos stotelės:
  • Alksnynės postas
  • Gintaro įlanka – Nida
  • Pervalka prie kelio – Nida / Klaipėda
  • Preila prie kelio – Nida / Klaipėda
  • Kuverto kapas – Klaipėda
  • Tomas Manas – Klaipėda
Galėtų atsirasti tokios stotelės:
  • Nida – Vecekrugo kalnas – Nida
  • Nida – Mirusios kopos – Nida ( šioje vietoje sezono metu daug žmonių, daug autobusų, bet vietos labai mažai. Ne sezono metu, taip pat savaitgaliais stoja daug automobilių, čia labai reikėtų tualeto, bet komunikacijų nėra).

Reklama
Esamos ir galimos stotelės

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s