Architektų eskizai I

tagline3

AKETURI architektai

“Mano pragmatišku supratimu, stotelė turi būti brangi, tačiau lengvai statoma, aptarnaujama, lengvai keičiamomis detalėmis, ji turi užstoti nuo saulės, vėjo ir lietaus, tačiau neužstoti marių vaizdo, ji turi galėti būti didesnė ir mažesnė, savyje galėti integruoti tualetą, daiktų depozitą ar elektrą generuojantį dviračio treniruoklį stotelės apšvietimui ar šildymui žvarbiais lapgruodžio vakarais, stotelėje gali būti standartinio formato (1,2×1,8m) reklama, o reklamą parduodanti įmonė (JCDecaux, Clearchannel ar pan.) už teisę reklamuotis prižiūrėtų stoteles, jas plautų ir remontuotų, o taip pat  mokėtų Neringai reklamos mokestį, laisvu nuo komercinės reklamos metu kabintų socialinę reklamą arba info apie Neringos renginius.“ – Lukas

Ambraso architektų biuras

Viena mintis po ekskursijos – Juodkrantės centro stotelė dvipusė – nuo marių medinė terasa-suolas ant stotelės (lauki ir žiopsai į marias) iš kitos pusės stiklinė apsaugota nuo vėjo ir kritulių stotelės “dėžutė“. Po terasa patogu integruoti saugojimo kameras.“ – Audrius

Eskizas_aa_01

DO architects

Apie stoteles galvojam gal verta eiti dviem keliais:
  1. Esamų stotelių ir sustojimų sutvarkymas (tipai, apšvietimas, skelbimai, reklamos, apželdinimas ir kt.). Utilitarūs ir praktiški sprendiniai.
  2. Nauji sustojimai išskirtinėse vietose, kur čia jie gali atsiskleisti poetiškai ir architektūriškai, būti nebe autobusų stotele, o pauze ir sustojimu, preliudija ir paruošimu žengiant į ypatingą vieta (Negyvos kopos, kormoranų buveinė ir t.t.).

DO-architects-eskizas

Simona Kazakauskaitė ir Aistė Aleksandrovienė

Pamąstymai apie stoteles – komfortiškos, daugiafunkciškos, estetiškos, informatyvios, susidedančios iš modulių, kurie parenkami pagal vietovės poreikį.

Vaiva Andriušytė

Stotelė turėtų tapti Kuršių Nerijos vizitine kortele. Ne pati deklaruoti, kokia ji atraktyvi, o perteikti Kuršių Nerijos atraktyvumą. Atskleisti kiekvienos lokacijos identitetą (aliuzijomis) ir tuo pačiu kurti sintezę (moduline sistema).

Reklama
Architektų eskizai I

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s